BWF Fan Zone
HSBC BWF World Tour
TotalEnergies BWF World Championships
More
▾
TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals
TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals
Paris 2024
HSBC BWF World Tour Finals
Sport For All
▸
Development
Shuttle Time
Members & Officials
▸
BWF Corporate
News
History
Hangzhou
Players
QUALIFICATION
Results
Match Centre
中文
Please fill in at least 3 characters
News
Players
Tournaments
LIVE SCORES 13 - 17 DECEMBER, 2023
HSBC BWF World Tour Finals
BWF Fan Zone
HSBC BWF World Tour
TotalEnergies BWF World Championships
TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals
TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals
Paris 2024
HSBC BWF World Tour Finals
Sport For All
Development
Shuttle Time
Members & Officials
BWF Corporate
Please fill in at least 3 characters
News
Players
Tournaments
News
History
Hangzhou
Players
QUALIFICATION
Results
Match Centre
中文
TOURNAMENT RESULTS
OTHER WORLD TOUR FINALS RESULTS
HSBC BWF World Tour Finals 2023
HSBC BWF World Tour Finals 2022
HSBC BWF World Tour Finals 2021(New dates)
HSBC BWF World Tour Finals 2020 (New Dates)
HSBC BWF World Tour Finals 2019
HSBC BWF World Tour Finals 2018
2020 European Men's & Women's Team Championships
11 - 16 February, France
PRIZE MONEY USD 1,000,000
DRAWS
11 Feb
12 Feb
13 Feb
14 Feb
15 Feb
16 Feb
PODIUM
ORDER OF PLAY 11 February 2020
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
IRELAND
-
POLAND
4 - 1
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
Nhat NGUYEN
bt
Michal ROGALSKI
4-1, Retired
0:01
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
Jonathan DOLAN
bt
MATEUSZ SWIERCZYNSKI
21-18, 21-18
0:38
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
Mateusz DUBOWSKI
bt
Joshua MAGEE
25-23, 11-21, 21-18
0:55
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
Jonathan DOLAN
Nhat NGUYEN
bt
Adam CWALINA
Wiktor TRECKI
21-17, 21-15
0:29
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
1
Joshua MAGEE
Paul REYNOLDS
bt
Pawel SMILOWSKI
Przemyslaw SZYDLOWSKI
23-21, 21-17
0:33
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
ITALY
-
ISRAEL
4 - 1
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
Misha ZILBERMAN
bt
Fabio CAPONIO
23-21, 21-15
0:40
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
Enrico BARONI
bt
Yonathan LEVIT
21-13, 21-14
0:28
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
Gianmarco BAILETTI
David SALUTT
bt
Ariel SHAINSKI
Misha ZILBERMAN
21-16, 21-23, 21-13
0:41
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
Giovanni TOTI
bt
may BAR NETZER
21-9, 19-21, 21-18
0:42
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
2
Giovanni GRECO
Kevin STROBL
bt
Maxim GRINBLAT
Yonathan LEVIT
19-21, 21-14, 21-7
0:35
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
SWEDEN
-
GREENLAND
5 - 0
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Felix BURESTEDT
bt
Jens-Frederik NIELSEN
21-6, 21-9
0:20
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Andy TSAI
bt
Toke KETWA-DRIEFER
21-7, 21-13
0:21
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Ludvig PETRE OLSSON
bt
Taatsiannguaq PEDERSEN
21-6, 21-8
0:20
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Joel HANSSON
Jacob NILSSON
bt
Toke KETWA-DRIEFER
Sequssuna Fleischer SCHMIDT
21-14, 21-10
0:21
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Tim FOO
Melker Z-BEXELL
bt
Jens-Frederik NIELSEN
Taatsiannguaq PEDERSEN
21-6, 21-11
0:19
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
ENGLAND
-
ESTONIA
4 - 1
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Raul MUST
bt
Toby PENTY
13-21, 21-17, 21-15
0:49
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Alex LANE
bt
Karl KERT
21-14, 21-15
0:31
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Ben LANE
Sean VENDY
bt
Kristjan KALJURAND
Raul KÄSNER
21-13, 21-14
0:23
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
David JONES
bt
Mihkel LAANES
21-9, 13-21, 21-13
0:39
09:00
2020 EMTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Marcus ELLIS
Gregory MAIRS
bt
Karl KERT
Hans-Kristjan PILVE
21-11, 21-11
0:23
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
RUSSIA
-
AUSTRIA
5 - 0
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
Vladimir MALKOV
bt
Luka WRABER
21-16, 21-18
0:47
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
Sergey SIRANT
bt
Wolfgang GNEDT
19-21, 21-19, 21-15
0:55
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
Georgii KARPOV
bt
Philipp DREXLER
21-8, 21-10
0:26
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
Vladimir IVANOV
Nikita KHAKIMOV
bt
Philip BIRKER
Dominik STIPSITS
21-11, 21-17
0:25
09:00
2020 EMTC - Group 4
Arena Stade Couvert
5
Rodion ALIMOV
Ivan SOZONOV
bt
Philipp DREXLER
Leon SEIWALD
21-15, 21-11
0:25
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
NORWAY
-
PORTUGAL
4 - 1
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
Bernardo ATILANO
bt
Peter Roenn STENSAETH
21-18, 21-10
0:36
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
Vegard RIKHEIM
bt
Duarte Nuno ANJO
21-10, 12-21, 21-17
0:51
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
Markus BARTH
bt
Bruno CARVALHO
18-21, 21-18, 21-15
0:56
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
Magnus CHRISTENSEN
Fredrik KRISTENSEN
bt
Duarte Nuno ANJO
Daniel MENDES
21-15, 21-17
0:29
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
6
Torjus FLAATTEN
Vegard RIKHEIM
bt
Bruno CARVALHO
Tomas NERO
21-17, 13-21, 21-9
0:35
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
UKRAINE
-
SLOVENIA
5 - 0
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Artem POCHTAROV
bt
Andraz KRAPEZ
21-18, 21-16
0:38
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
DANYLO BOSNIUK
bt
Miha IVANČIČ
21-17, 21-12
0:28
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Ivan DRUZCHENKO
Gennadiy NATAROV
bt
Andraz KRAPEZ
Gasper KRIVEC
21-16, 21-12
0:24
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Dmytro ZAVADSKY
bt
Tilen ZALAR
21-9, 21-14
0:24
09:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Valeriy ATRASHCHENKOV
DANYLO BOSNIUK
bt
Miha IVANČIČ
Rok JERCINOVIC
21-17, 21-12
0:22
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
CROATIA
-
BULGARIA
3 - 2
0:00
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
Daniel NIKOLOV
bt
Zvonimir DURKINJAK
21-10, 17-21, 21-9
0:46
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
Dimitar YANAKIEV
bt
Filip SPOLJAREC
21-9, 21-10
0:30
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
Luka BAN
bt
Peyo BOICHINOV
21-15, 21-15
0:30
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
Igor CIMBUR
Zvonimir HOELBLING
bt
Stilian MAKARSKI
Dimitar YANAKIEV
21-16, 21-13
0:25
09:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
8
Zvonimir DURKINJAK
Filip SPOLJAREC
bt
Peyo BOICHINOV
Alex VLAAR
21-18, 17-21, 21-15
0:40
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
FRANCE
-
ENGLAND
4 - 1
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
QI Xuefei
bt
Chloe BIRCH
21-14, 21-13
0:34
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
Vimala HERIAU
Margot LAMBERT
bt
Jenny MAIRS
Victoria WILLIAMS
21-13, 21-18
0:32
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
Marie BATOMENE
bt
Abigail HOLDEN
21-13, 21-18
0:31
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
Chloe BIRCH
Lauren SMITH
bt
Delphine DELRUE
Anne TRAN
21-18, 21-16
0:38
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
1
Yaelle HOYAUX
bt
Freya REDFEARN
21-13, 21-15
0:30
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
SWEDEN
-
POLAND
4 - 1
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
Ashwathi PILLAI
bt
Wiktoria DABCZYNSKA
21-18, 21-15
0:39
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
Zuzanna JANKOWSKA
bt
Rebecca KUHL
21-16, 13-21, 21-18
0:45
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
Edith URELL
bt
SZUBERT Karolina
21-5, 21-12
0:22
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
Clara NISTAD
Moa SJOO
bt
Zuzanna JANKOWSKA
Magdalena SWIERCZYNSKA
21-15, 21-15
0:29
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
10
Emma KARLSSON
Johanna MAGNUSSON
bt
Aleksandra GOSZCZYNSKA
SZUBERT Karolina
21-13, 21-11
0:26
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
BULGARIA
-
UKRAINE
3 - 2
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
Mariya MITSOVA
bt
Maria ULITINA
21-16, 19-21, 21-14
0:56
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
Linda ZETCHIRI
bt
Natalya VOYTSEKH
21-19, 21-18
0:32
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
Maryna ILYINSKAYA
bt
Maria DELCHEVA
18-21, 21-12, 21-15
0:53
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
Mariya MITSOVA
Dimitria POPSTOIKOVA
bt
Anastasiya PROZOROVA
Valeriya RUDAKOVA
21-17, 15-21, 21-12
0:42
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
2
Maryna ILYINSKAYA
Yelyzaveta ZHARKA
bt
Maria DELCHEVA
Hristomira POPOVSKA
21-16, 21-15
0:32
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
RUSSIA
-
BELGIUM
5 - 0
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Evgeniya KOSETSKAYA
bt
Lianne TAN
21-10, 17-21, 21-12
0:49
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Natalia PERMINOVA
bt
Clara LASSAUX
21-15, 21-19
0:35
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Mariia GOLUBEVA
bt
Joke DE LANGHE
21-16, 21-12
0:24
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Anastasiia AKCHURINA
Olga MOROZOVA
bt
Lise JAQUES
Flore VANDENHOUCKE
22-20, 21-17
0:40
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
3
Alina DAVLETOVA
Nina VISLOVA
bt
Joke DE LANGHE
Lien LAMMERTYN
21-15, 21-10
0:29
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
LITHUANIA
-
ICELAND
4 - 1
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Vytaute FOMKINAITE
bt
Sigridur ARNADOTTIR
21-17, 21-8
0:20
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Gerda VOITECHOVSKAJA
bt
Solrun Anna INGVARSDOTTIR
21-12, 21-10
0:23
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Samanta GOLUBICKAITE
bt
Arna Karen JOHANNSDOTTIR
21-10, 21-14
0:22
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Vytaute FOMKINAITE
Gerda VOITECHOVSKAJA
bt
Sigridur ARNADOTTIR
Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR
21-18, 21-14
0:27
12:00
2020 EWTC - Group 2
Arena Stade Couvert
4
Solrun Anna INGVARSDOTTIR
Arna Karen JOHANNSDOTTIR
bt
Rebeka ALEKSEVICIUTE
Samanta GOLUBICKAITE
17-21, 21-10, 21-15
0:40
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
SCOTLAND
-
NORWAY
5 - 0
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
Kirsty GILMOUR
bt
Emilie HAMANG
21-9, 21-5
0:24
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
Julie MACPHERSON
Ciara TORRANCE
bt
Aimee HONG
Solvår flåten JOERGENSEN
21-5, 21-11
0:20
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
Holly NEWALL
bt
Vera ELLINGSEN
21-11, 21-9
0:21
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
Kirsty GILMOUR
Eleanor O'DONNELL
bt
Sofia MACSALI
Emilia PETERSEN NORBERG
21-16, 21-12
0:27
12:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
5
Rachel SUGDEN
bt
Vilde ESPESETH
21-11, 21-12
0:23
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
GERMANY
-
SLOVAKIA
5 - 0
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
Yvonne LI
bt
Martina REPISKA
21-6, 21-6
0:21
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
Fabienne DEPREZ
bt
Katarina VARGOVA
21-10, 21-17
0:28
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
Lara KAEPPLEIN
Kilasu OSTERMEYER
bt
Mia TARCALOVA
Lucia VOJTEKOVA
21-6, 21-9
0:20
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
Ann-Kathrin SPOERI
bt
Natalia TOMCOVA
21-19, 21-14
0:27
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
6
Isabel LOHAU
Stine KUESPERT
bt
Martina REPISKA
Katarina VARGOVA
21-12, 21-10
0:26
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
BELARUS
-
ISRAEL
3 - 2
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
Ksenia POLIKARPOVA
bt
Anastasiya CHERNIAVSKAYA
21-9, 21-17
0:24
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
Alesia ZAITSAVA
bt
Dana DANILENKO
21-12, 21-11
0:26
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
Julia BITSOUKOVA
bt
Heli NEIMAN
21-17, 21-19
0:30
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
Anastasiya CHERNIAVSKAYA
Alesia ZAITSAVA
bt
Yuval PUGACH
Shery ROTSHTEIN
21-18, 21-14
0:27
12:00
2020 EWTC - Group 3
Arena Stade Couvert
7
Heli NEIMAN
Ksenia POLIKARPOVA
bt
Julia BITSOUKOVA
Maryana VIARBITSKAYA
21-13, 21-11
0:24
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
HUNGARY
-
WALES
4 - 1
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Jordan HART
bt
Laura SAROSI
21-23, 21-17, 21-10
0:55
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Daniella GONDA
bt
Jasmine OWEN
21-15, 21-10
0:17
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Reka MADARASZ
bt
Aimie WHITEMAN
21-3, 21-15
0:20
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Daniella GONDA
Agnes KOROSI
bt
Alice PALMER
Aimie WHITEMAN
21-10, 21-10
0:19
12:00
2020 EWTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Reka MADARASZ
Vivien SANDORHAZI
bt
Jasmine OWEN
Katie WHITEMAN
21-8, 21-5
0:16
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
LATVIA
-
PORTUGAL
3 - 2
0:00
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
Sonia GONCALVES
bt
Jekaterina ROMANOVA
21-18, 16-21, 22-20
0:49
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
Ieva POPE
bt
Adriana F. GONCALVES
19-21, 21-18, 21-15
0:44
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
Luisa FARIA
bt
Diana STOGNIJA
19-21, 21-11, 21-18
0:44
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
Liana LENCEVICA
Jekaterina ROMANOVA
bt
Adriana F. GONCALVES
Sonia GONCALVES
21-15, 21-16
0:26
12:00
2020 EWTC - Group 4
Arena Stade Couvert
9
Ieva POPE
Kristine SEFERE
bt
Mariana AFONSO
Ana FERNANDES
21-14, 21-15
0:23
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
DENMARK
-
NETHERLANDS
5 - 0
0:00
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
Mia BLICHFELDT
bt
Soraya DE VISCH EIJBERGEN
21-14, 21-19
0:37
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
Maiken FRUERGAARD
Sara THYGESEN
bt
Selena PIEK
Cheryl SEINEN
21-17, 21-15
0:42
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
Julie Dawall JAKOBSEN
bt
Gayle MAHULETTE
21-10, 21-16
0:28
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
Amalie MAGELUND
Freja RAVN
bt
Debora JILLE
Alyssa TIRTOSENTONO
21-12, 21-15
0:29
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
1
Line CHRISTOPHERSEN
bt
Nadia CHOUKRI
21-14, 22-20
0:27
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
GERMANY
-
CZECH REPUBLIC
5 - 0
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
Kai SCHAEFER
bt
Milan LUDIK
18-21, 21-17, 21-12
1:18
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
Max WEISSKIRCHEN
bt
Adam MENDREK
21-11, 21-14
0:31
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
Mark LAMSFUSS
Marvin SEIDEL
bt
Jaromir JANACEK
Tomáš ŠVEJDA
21-11, 21-17
0:25
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
Lars SCHAENZLER
bt
Jan LOUDA
21-17, 21-13
0:35
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
10
Jones Ralfy JANSEN
Peter KAESBAUER
bt
Ondřej KRÁL
Adam MENDREK
21-19, 21-13
0:27
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
BELGIUM
-
TURKEY
4 - 1
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
Emre LALE
bt
Maxime MOREELS
21-12, 21-9
0:24
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
Freek GOLINSKI
Floris OLEFFE
bt
Mehmet CAPAR
Emre SONMEZ
23-21, 21-13
0:28
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
Elias BRACKE
bt
Haktan DOĞAN
14-21, 21-18, 21-13
1:11
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
Rowan SCHEURKOGEL
Jona VAN NIEUWKERKE
bt
Serdar KOCA
Serhat SALIM
23-25, 21-18, 21-15
0:48
MATCH DURATION: 28 MINUTES
4
Consecutive points
2
1
Game points
0
0
Smash winners
0
0
Net winners
0
0
Clear winners
0
33
Total points played
33
21
Total points won
12
2
G-1
G-2
0
MATCH STATISTICS
GAME STATISTICS
RESULTS
HEAD TO HEAD
RANKING HISTORY
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
2
Julien CARRAGGI
bt
Murathan EKEN
21-12, 22-20
0:28
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
FRANCE
-
HUNGARY
5 - 0
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
Lucas CLAERBOUT
bt
Gergely KRAUSZ
5-1, Retired
0:03
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
Christo POPOV
bt
Gergo PYTEL
21-11, 21-4
0:29
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
Arnaud MERKLE
bt
Marton SZERECZ
21-10, 21-10
0:23
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
Thom GICQUEL
Ronan LABAR
bt
Andras PILISZKY
Gergo PYTEL
21-7, 21-11
0:20
16:00
2020 EMTC - Group 3
Arena Stade Couvert
3
Eloi ADAM
Julien MAIO
bt
Marton SZERECZ
Gergely SZITA
21-6, 21-13
0:21
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
UKRAINE
-
FINLAND
4 - 1
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
Kalle KOLJONEN
bt
Artem POCHTAROV
21-9, 21-13
0:31
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
DANYLO BOSNIUK
bt
Eetu HEINO
21-14, 21-18
0:32
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
Dmytro ZAVADSKY
bt
Iikka HEINO
16-21, 21-16, 21-17
1:00
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
Valeriy ATRASHCHENKOV
Gennadiy NATAROV
bt
Iikka HEINO
Anton KAISTI
21-17, 21-14
0:26
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
4
Artem POCHTAROV
Dmytro ZAVADSKY
bt
Eetu HEINO
Kalle KOLJONEN
21-16, 21-19
0:29
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
SPAIN
-
CROATIA
5 - 0
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
Pablo ABIAN
bt
Zvonimir DURKINJAK
21-15, 21-18
0:30
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
Luís Enrique PEÑALVER
bt
Filip SPOLJAREC
21-15, 21-19
0:29
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
Alvaro VAZQUEZ
bt
Luka BAN
21-16, 17-21, 21-18
0:53
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
Pablo ABIAN
Alberto ZAPICO
bt
Igor CIMBUR
Zvonimir HOELBLING
21-15, 21-19
0:30
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
5
Luís Enrique PEÑALVER
Alvaro VAZQUEZ
bt
Zvonimir DURKINJAK
Filip SPOLJAREC
21-16, 21-19
0:29
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
BULGARIA
-
ISRAEL
4 - 1
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
Misha ZILBERMAN
bt
Daniel NIKOLOV
21-12, 21-14
0:28
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
Dimitar YANAKIEV
bt
may BAR NETZER
21-12, 21-7
0:25
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
Stilian MAKARSKI
bt
Maxim GRINBLAT
17-21, 21-19, 21-15
0:42
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
Alex VLAAR
Dimitar YANAKIEV
bt
Yonathan LEVIT
Ariel SHAINSKI
21-10, 21-11
0:23
16:00
2020 EMTC - Group 8
Arena Stade Couvert
6
Peyo BOICHINOV
Stilian MAKARSKI
bt
may BAR NETZER
Maxim GRINBLAT
21-9, 21-12
0:19
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
ESTONIA
-
IRELAND
4 - 1
0:00
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
Kristin KUUBA
bt
Rachael DARRAGH
21-16, 21-8
0:27
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
Getter SAAR
bt
Kate FROST
21-23, 21-14, 21-11
0:43
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
Kati-Kreet MARRAN
bt
Sara BOYLE
21-17, 21-16
0:30
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
Kristin KUUBA
Kati-Kreet MARRAN
bt
Kate FROST
Moya RYAN
21-16, 21-19
0:27
16:00
2020 EWTC - Group 1
Arena Stade Couvert
7
Sara BOYLE
Rachael DARRAGH
bt
Catlyn KRUUS
Ramona ÜPRUS
21-18, 21-18
0:30
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
ICELAND
-
AZERBAIJAN
3 - 2
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Ade Resky DWICAHYO
bt
Kari GUNNARSSON
21-6, 21-15
0:26
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Azmy QOWIMURAMADHONI
bt
Kristofer Darri FINNSSON
21-5, 21-12
0:20
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Daniel JOHANNESSON
bt
Orkhan GALANDAROV
21-11, 21-10
0:27
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
David Bjarni BJORNSSON
Kristofer Darri FINNSSON
bt
Ade Resky DWICAHYO
Azmy QOWIMURAMADHONI
17-21, 21-19, 21-17
0:43
16:00
2020 EMTC - Group 5
Arena Stade Couvert
8
Kari GUNNARSSON
Daniel JOHANNESSON
bt
Jahid ALHASANOV
Sabuhi HUSEYNOV
21-8, 21-10
0:18
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
NORWAY
-
SLOVENIA
4 - 1
0:00
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
Andraz KRAPEZ
bt
Peter Roenn STENSAETH
21-18, 21-16
0:44
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
Vegard RIKHEIM
bt
Miha IVANČIČ
21-10, 21-15
0:25
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
Markus BARTH
bt
Tilen ZALAR
21-12, 21-11
0:26
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
Torjus FLAATTEN
Vegard RIKHEIM
bt
Andraz KRAPEZ
Gasper KRIVEC
21-13, 12-21, 21-18
0:43
16:00
2020 EMTC - Group 7
Arena Stade Couvert
9
Magnus CHRISTENSEN
Fredrik KRISTENSEN
bt
Miha IVANČIČ
Rok JERCINOVIC
21-19, 21-15
0:25
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
SWEDEN
-
SPAIN
4 - 1
0:00
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
Carolina MARIN
bt
Ashwathi PILLAI
21-9, 21-8
0:22
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
Rebecca KUHL
bt
Beatriz CORRALES
21-15, 21-17
0:33
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
Edith URELL
bt
Manuela DIAZ
21-13, 23-21
0:38
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
Emma KARLSSON
Johanna MAGNUSSON
bt
Claudia LEAL
Lorena USLÉ
21-7, 21-8
0:24
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
1
Clara NISTAD
Moa SJOO
bt
Manuela DIAZ
Ania SETIEN
21-14, 21-8
0:25
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
SWITZERLAND
-
LATVIA
5 - 0
0:00
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
Christian KIRCHMAYR
bt
Andis BERZINS
21-6, 21-9
0:20
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
Joel KÖNIG
bt
Ivo KEISS
21-8, 21-8
0:24
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
Tobias KUENZI
bt
Niks PODOSINOVIKS
21-13, 21-18
0:27
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
Nicolas A. MUELLER
Julien SCHEIWILLER
bt
Pauls GURECKIS
Toms PREINBERGS
21-7, 21-14
0:21
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
10
Tobias KUENZI
Yann ORTEU
bt
Andis BERZINS
Niks PODOSINOVIKS
21-11, 21-14
0:20
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
DENMARK
-
WALES
5 - 0
0:00
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
Viktor AXELSEN
bt
Tsung Fong MO
21-5, 21-11
0:19
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
Anders ANTONSEN
bt
William KITCHING
21-9, 21-6
0:25
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
Jan O JORGENSEN
bt
Andrew OATES
21-9, 21-5
0:19
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
Mathias BOE
Mads CONRAD-PETERSEN
bt
Andrew JONES
Adam STEWART
21-14, 21-7
0:24
19:00
2020 EMTC - Group 1
Arena Stade Couvert
3
Anders Skaarup RASMUSSEN
Frederik SØGAARD
bt
Andrew OATES
Scott OATES
21-7, 21-8
0:20
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
NETHERLANDS
-
SLOVAKIA
5 - 0
0:00
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
Mark CALJOUW
bt
Milan DRATVA
21-14, 21-15
0:32
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
Joran KWEEKEL
bt
Andrej ANTOSKA
21-11, 21-14
0:23
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
Finn ACHTHOVEN
bt
Jakub HORAK
21-13, 21-12
0:26
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
Ruben JILLE
Ties VAN DER LECQ
bt
Milan DRATVA
Juraj VACHALEK
21-13, 21-12
0:25
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
5
Jelle MAAS
Robin TABELING
bt
Andrej ANTOSKA
Jakub HORAK
21-15, 21-6
0:19
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
CZECH REPUBLIC
-
SLOVENIA
4 - 1
0:00
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
Katerina TOMALOVA
bt
Petra POLANC
23-21, 21-17
0:36
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
Tereza ŠVÁBÍKOVÁ
bt
Lia SALEHAR
21-16, 21-16
0:30
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
Sabina MILOVA
bt
Kaja STANKOVIC
21-13, 21-14
0:34
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
Nika ARIH
Lia SALEHAR
bt
Alžběta BÁŠOVÁ
Michaela FUCHSOVA
19-21, 21-17, 21-18
0:49
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
6
Tereza ŠVÁBÍKOVÁ
Katerina TOMALOVA
bt
Petra POLANC
Kaja STANKOVIC
21-16, 21-15
0:29
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
NORWAY
-
POLAND
3 - 2
0:00
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Emilie HAMANG
bt
Wiktoria DABCZYNSKA
21-17, 21-15
0:34
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Sofia MACSALI
bt
Zuzanna JANKOWSKA
20-22, 21-17, 21-17
0:45
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Vera ELLINGSEN
bt
SZUBERT Karolina
21-9, 21-11
0:20
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Wiktoria DABCZYNSKA
Aleksandra GOSZCZYNSKA
bt
Solvår flåten JOERGENSEN
Sofia MACSALI
21-19, 21-16
0:37
19:00
2020 EWTC - Group 7
Arena Stade Couvert
7
Magdalena SWIERCZYNSKA
SZUBERT Karolina
bt
Marie CHRISTENSEN
Aimee HONG
21-18, 21-13
0:28
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
TURKEY
-
FINLAND
5 - 0
0:00
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
Neslihan ARIN
bt
Airi MIKKELA
21-10, 21-7
0:25
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
Aliye DEMIRBAG
bt
Nella SIILASMAA
21-10, 21-4
0:18
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
Ozge BAYRAK
bt
Hanna KARKAUS
21-6, 21-6
0:22
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
Zehra ERDEM
Ilayda Nur OZELGUL
bt
Maija KRZYWACKI
Airi MIKKELA
21-6, 21-13
0:26
19:00
2020 EWTC - Group 6
Arena Stade Couvert
8
Bengisu ERCETIN
Nazlıcan INCI
bt
Hanna KARKAUS
Nella SIILASMAA
21-8, 21-12
0:26
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
LITHUANIA
-
LUXEMBOURG
5 - 0
0:00
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
Mark SAMES
bt
Robert MANN
21-17, 21-17
0:28
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
Jonas PETKUS
bt
Kevin HARGIONO
21-13, 21-13
0:29
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
Danielius BERZANSKIS
bt
Leo HÖLZMER
21-15, 21-8
0:23
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
Mark SAMES
Edgaras SLUSNYS
bt
Robert MANN
Maxime SZTURMA
21-13, 21-17
0:23
19:00
2020 EMTC - Group 6
Arena Stade Couvert
9
Danielius BERZANSKIS
Jonas PETKUS
bt
Yannick FELTES
Jerome PAUQUET
13-21, 21-12, 21-15
0:35
Title Sponsor